en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 

LEYLA

 

ERTUŞ

MAKALELERİM
739

ÜST KOL = EBEVEYN 
Doğduğumuz ilk gün bilgisiz , dünyanın büyüklüğünden habersiz , hatta nerde olduğumuzu bile anlamayacak kadar küçük oluruz . Herşeyi sorarız defalarca , annemiz babamız  hep ne istediğimizi anlamaya çalışır. Bir bebek sorununun ne olduğunu bilmez sadece ağlar ama ebeveyn anlar ve onun eksikliğini (yeme,içme ,alt temizliği,ağrısı vs) tamamlar . İşte üst kol dediğimiz insanlarda bizim ebeveynimizdir . 
Bugün network sektöründe ilk adım atarken ne olduğunu, büyüklüğünü ,nasıl bir sektör olduğunu bilemeyiz çünkü network konusunda küçüğüzdür bilgimiz küçüktür. Bugün sorunlarımız olduğunda üst kollar anlar neyin eksik olduğunu bilir ve ona göre bir plan program yeni daha farklı bi çözüm sunar önümüze . 

Çocuk dediğin sorar her gün ,her şeyi , hatta aynı soruları defalarca sorar. Bizde  begınırken sormalıyız gerekirse hergün, ama öylesine değil aldığımız cevabın her seferinde farklı bir yönünü öğreniriz bizim  için çok şey ifade etmeye başlayana kadar.
 Bugün ebeveynleriyle konuşan  , birşeyler paylaşan , nerdeyse herşeyini anlatan çocukların gerek ilişkilerinde gerek hayatlarındaki baZı sorunlara bakış açıları ve çözümleri daha farklı ve hızlı olur. O zaman üstkollarla ilişkilerimize bakalım biz ne kadar şey paylaşıyoruz . Paylaştığımız şeyler arttıkça çözümler o kadar kolay geliyor. Çünkü bu network hayatını bizden önce yaşayan insanlar var ve biz hala niye onlarla iletişim kurmuyoruz bugün aileden uzak kalınca nasıl eksiklik hissediyorsan özlüyorsan üstkolda bizim için aynı şeyi ifade etmeli . İyi ki siz!😍